Hakkımızda

Deprem Türkiye; 7 yılı aşkın bir süredir Türkiye'den ve Dünya'dan son depremleri en hızlı ve en doğru şekilde kullanıcılarına iletmek amacıyla kurulmuş bir internet topluluğudur. Şimdilik yalnızca websitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan oluşan topluluk, dönemin sismik hareketlerine göre kamusal sorumluluk çerçevesinde zaman zaman başka sosyal ağ ve platformlardan da son kullanıcılara ulaşmaktadır.
     
Deprem Türkiye, ona ait websitesi ve sosyal medya hesapları; Türkiye'den AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin, Dünya'dan ise çeşitli deprem araştırma kurumlarının kamuya açık deprem verilerini insan müdahalesine ihtiyaç duymadan analiz eder, en doğru veriyi en hızlı şekilde kullanıcılarına harita ve yer çözümlemesi ile paylaşır.
     
Deprem Türkiye; hiçbir şirket veya devletten fon almamakta, sürdürülebilirliğini gönüllülük esasına göre sağlamaktadır. Kuşkusuz ki yukarıda bahsedilen verinin işlenmesi ve iletilmesi için bilgisayar kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla bu hizmetin sürekliliği açısından maddi desteğinize ihtiyacımız bulunmaktadır.
     
Topluluğun sosyal medya hesapları;
twitter.com/DepremTR (Türkiye ve çevresinden belirlenmiş bir büyüklük üzeri son depremler)
  birincil olmak üzere bunu sırasıyla aşağıdaki hesaplar takip etmektedir:
twitter.com/DepremDunya - (Dünya’dan son depremler)
twitter.com/zelzeleler - (Dünya'dan son depremler, İngilizce).
twitter.com/DepremMarmara - (Yedek olarak tuttuğumuz Marmara hesabımız)
twitter.com/DepremTR2 - (Yedek hesabımız)